انتشار مهم‌ترين مرجع دانشگاهی مديريت نوآوری به زبان فارسی

  

برگردان فارسی کتاب "مديريت نوآوری: يکپارچه‌سازی فناورانه تغييرات بازار و سازمان" نوشته جو تيد و جان بسنت توسط انتشارات رسا منتشر شد. ويرايش چهارم اين کتاب در 12 فصل در سال 2009 ميلادی منتشر شده است. برگردان اين کتاب در دو جلد منتشر خواهد شد که جلد نخست (منتشر شده) شش فصل اين کتاب ارزشمند را پوشش می‌دهد.

برگردان اين اثر توسط تيمی از خبرگان مديريت نوآوری در ايران با هدايت و راهبری استاد گرانقدر جناب آقای دکتر آراستی (رييس دانشکده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شريف) انجام شده است. از اعضای اين تيم می‌توان به سيد کامران باقری، مرضيه رستمی، سياوش ملکی‌فر و جواد نوری اشاره کرد. برگردان فارسی اين اثر با رضايت نويسندگان و ناشر بين‌المللی و با درج مقدمه ويژه‌ای از نويسندگان آن منتشر شده است.

اين کتاب مرجع اصلی تدريس علم مديريت نوآوری به دانشجويان رشته‌های مديريت، مديريت فناوری و کارآفرينی در بيشتر کشورهای جهان به شمار می‌رود. موردکاوی‌های فراوان آن به درک بهتر و ساده‌تر مفاهيم نوين مديريت نوآوری کمک فراوان کرده است. البته نويسندگان آن که خود از چهره‌های سرشناس مديريت نوآوری به شمار می‌روند اين کتاب را با نيت استفاده برای تدريس نگاشته‌اند. از ويژگی‌های ممتاز اين اثر، وبگاه پرمغز و بسيار مفيد پشتيبان آن (به آدرسwww.managing-innovation.com) است. در اين وبگاه، آموزه‌ها و موردکاوی‌های فراوان در قالب متن‌های نوشتاری، صوتی و ويدئويي، تمرينات درسی، فايل‌های آموزشی و ... در دسترس علاقندان قرار گرفته که هم برای اساتيد و هم دانشجويان علم مديريت نوآوری بسيار مفيد و کاربردی هستند.  

ديويد تيس، استاد دانشگاه برکلی و از بزرگان مديريت نوآوری جهان، درباره اين کتاب چنين می‌گويد: "نوشته‌ای جامع و قابل فهم درباره مديريت نوآوری که خيلی خوب سازمان‌يافته و عالی ارائه شده است. ابزار آموزشی خوبی که امکان درک مهم‌ترين و چالشی‌ترين موضوعات روز مديريت را در سطوح مختلف برای علاقمندان فراهم می‌آورد."

کليتن کريستنسن، استاد نام‌آور دانشگاه هاروارد، نيز درباره اين کتاب می‌گويد: "ترکيب فوق‌العاده‌ای از مهم‌ترين دانسته‌ها در مورد نوآوری که توسط دو نفر از سرشناس‌ترين پژوهشگران اين حوزه نوشته شده است."

 تاريخ: ۱۳۹۱/۱۱/۱۵

هم آفرينی با کمک، هم فکری و هم راهی شما به سرچشمه ای از آموزه های مهم و کاربردی مديريت فناوری و مالکيت فکری تبديل خواهد شد.