آغاز سخن
۱۳۹۰/۱۱/۱۱

از آنجا که ديگر بخش‌های اين وبگاه حال‌و‌هوا و ادبيات رسمی‌تری دارد، جای خالی بخشی برای نوشته‌های خودمانی‌تر و بيان آموخته‌های شخصی (در همان فضای مديريت فناوری و نوآوری) خالی بود، جايي که بهتر بتوانم از بازخورد دوستان انديشمندم بهره‌مند شوم. امیدوارم از دريچه گفت و شنودهای "وب‌نوشته‌ها" ايده‌هايي برای به‌کارگيری بهتر آموخته‌های جمعی در فضای کسب‌و‌کار کشور عزيزمان ايران برای همه ياران هم‌آفرين فراهم آيد.

يادش بخير روزهايی را که افتخار همکاری نزديک با مهندس ساسان صدرايي (از دوستان خردمند و مديران خبره پژوهشگاه صنعت نفت) داشتم. در آن مجال از ايشان بسيار آموختم. ايشان اصطلاح جالبی را باب کرده بود که نقل آن در اينجا خالی از لطف نيست. ايشان پرچمداران پياده‌سازی اصول مديريت فناوری در پژوهشگاه را "هيات محبّان مديريت فناوری" می‌ناميد، چرا که آنها به راستی از روی دلبستگی و بی چشم‌داشت، در اين راه گام برمی‌داشتند و آموخته‌های خود را به اشتراک می‌گذاشتند و به اين آسانی‌ها در برابر فشارها و مقاومت‌های سنتی قد خم نمی‌کردند.

اميدوارم به ياری خدا اين وبگاه و به‌ويژه بخش "وب نگاشته‌ها"، بستری برای تبادل آموخته‌ها و تجربيات "هيات محبّان مديريت فناوری و نوآوری" (اما اين‌بار با همراهی همه دوستان خوش‌فکر و فرهيخته در پهنه‌ی ملی و جهانی) شود. باشد که برون‌داد اين هم‌فکری و انديشه‌های صيقل خورده حاصله، بخت بهتری برای پياده‌شدن در فضای صنعت کشور و کمک به افزايش توان رقابتی بنگاه‌های ايرانی پيدا کنند. اميد آن‌که اين تلاش جمعی به التفات خداوندی نيز آراسته شود. به فرموده سعدی:

بماند سال‌ها اين نظم و ترتيب ---- زما هر ذرّه خاک افتاده جايي

غرض نقشي‌ست کز ما بازماند---- که هستی را نمی‌بينم بقايي

 

نظر کاربران

دکتر باقری عزیز، از مشاهده سایت زیبا و مجموعه فعالیتهای ارزشمندتان به وجد آمدم! صمیمانه تبریک می گویم.

با جدیت، خلاقیت و صمیمیتی که از دیر زمان دانشجویی مان در شما سراغ دارم، موفقیت را قرین همیشگیتان میدیدم و میبینم.

با آرزوی بهروزی روزافزون
مهرابی
نوشته شده توسط علی مهرابی در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۱۷
0
0

انشاالله خیر است و با برکات همراه. چه کسی از شما بهتر در راه اندازی این وبگاه که از خوبان این موضوع هستید.
نوشته شده توسط اصغری در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۲۲
0
0

جناب آقای دکتر اصغری
از لطف شما سپاسگذارم. بی شک تجربات گران‌بهای شما (به ویژه در حوزه مالکیت فکری و تجاری سازی فناوری) برای بنده و ديگر کاربران هم‌آفرینی بسيار بسيار آموزنده خواهد بود. لطفاً ما را از راهنمايي‌ها و تجارب خويش بی‌بهره نگذاريد.
با احترام/ باقری
نوشته شده توسط هم‌آفرینی در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۲۳
0
0

حضور محترم جناب آقای سید کامران باقری
با سلام و احترام
کارهای شما بسیار پر بار و نوآورانه و با ارزش است. امیدوارم نسل جوان از تجارب با ارزشتان بخوبی بهره مند شوند.
پیوستگی و نوآوری و فراوانی کارتان را از خداوند متعال خواستارم.
نوشته شده توسط فرشید فروزبخش در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۹
0
0

جناب آقای دکتر فروزبخش
با سلام و عرض ادب
از بزرگواری شما سپاسگزارم. اينجانب و کاربران وبگاه هم‌آفرینی بسيار مشتاق خواندن تجارب با ارزش شما در تجاری سازی فناوری‌های ایرانی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هستیم. لطفاً پپيچيدگی‌های اين کار و آموخته‌های خود را همچون گذشته با ما در ميان بگذاريد.
با احترام/ باقری
نوشته شده توسط هم‌آفرینی در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۹
0
0

نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

هم آفرينی با کمک، هم فکری و هم راهی شما به سرچشمه ای از آموزه های مهم و کاربردی مديريت فناوری و مالکيت فکری تبديل خواهد شد.