سرمایه‌گذاری خطرپذیر

نخستین کتاب فارسی در باب سرمايه‌گذاری خطرپذیر است که در سال ۱۳۸۳ منتشر شد. این کتاب به بررسی مفهوم سرمايه‌گذاری خطرپذیر پرداخته و تمامی صندوق‌های مالی حوزه فناوری در آن زمان را با استناد به شاخص‌های پذیرفته‌شده سرمايه‌گذاری خطرپذیر تحليل می‌کند. سپس زیرساخت‌های ملی برای رونق گرفتن صنعت سرمايه‌گذاری خطرپذیر و وضعيت این زیرساخت‌ها در ایران را بررسی می‌شود. در نهایت با توجه به تجربه یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه، توصیه‌های سیاستی برای رونق گرفتن صنعت سرمايه‌گذاری خطرپذیر در ایران مطرح شده است.

این اثر، نمای قابل توجهی از وضعيت سرمايه‌گذاری خطرپذیر در سال ۱۳۸۲ ارائه می‍‌دهد. علاقمندان و دست‌اندرکاران زیست‌بوم استارت‌آپی و سرمايه‌گذاری ايران مطالعه این کتاب را بسیار سودمند خواهند یافت.

مولف: سید کامران باقری و حواد محبوبی

سال چاپ: ۱۳۸۳

در سازمان‌های تکنولوژی بنیان دانش و مفاهیم مدیریت تکنولوژی، رمز موفقیت در محیط سازمان‌های تکنولوژی بنیان است. در این کتاب، آخرین مفاهیم، ابزارها و فنون کارآمد و اثربخش مدیریت بر سازمانهای تکنولوژی بنیان، معرفی و تشریح شده است. از جمله ویژگی‌های برجسته این کتاب می‏توان به موارد زیر اشاره کرد: معرفی روش‌‏هایی برای ارزیابی اثربخشی و عملکرد سازمانها و فرآیندهای مدیریتی آنها بررسی فرآیندهای نوین مدیریتی از جمله مهندسی همزمان، طراحی ساخت، توسعه یکپارچه محصول و فرآیندهای مرحله درگاهی ابزارها و فنون ویژه برای مدیریت پروژه‌‏های تکنولوژی بنیان ارائه و تحلیل نتایج مطالعات میدانی و بررسی‏های موردی تاکید بر موضوعات انسانی از جمله رهبری، کار تیمی، ارتباطات و پایبندی این کتاب، مرجع کامل و با ارزشی برای مدیران، کارشناسان و دست‏اندرکاران محیط‌های تکنولوژی بنیان به‏شمار می‏رود و آموزه‏های آن برای دانشجویان رشته‏های مدیریت تکنولوژی، مدیریت صنعتی و مهندسی صنایع بسیار ارزشمند است.

-دکتر سید کامران باقری از مشاوران و مدرسان سرشناس مديريت نوآوری و مالکيت فکری و عضو هيات مديره انجمن مديريت فناوری ايران است. دکتر باقری دارای مدرک دکترای مديريت نوآوری از دانشگاه سانتانا ايتاليا و کارشناسی ارشد حقوق مالکيت فکری از دانشگاه تورين ايتاليا است.
-وی علاوه بر ارائه مشاوره مديريت نوآوری به شرکت‌ها و سازمان‌های پيشرو کشور، استاد مدعو دانشگاه صنعتی شريف و دانشگاه تهران و همچنين پژوهشگر مدعو دانشگاه سانتاآنا ايتاليا است. انتشار و ارائه بيش از ۷۰ مقاله علمی در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های داخلی و بين المللی و همچنين تاليف و ترجمه ۹ کتاب در زمينه مديريت نوآوری و مالکيت فکری از جمله سوابق علمی ايشان است. دکتر باقری داور ژورنال‌های معتبر بين‌المللی از جمله California Management Review در زمينه مديريت نوآوری و مالکيت فکری است. تحليل‌های وی در حوزه نوآوری ايرانی در روزنامه‌های دنيای اقتصاد و شرق منتشر می‌شود.
-دکتر باقری بنيان‌گذار و مدير وبگاه تخصصی هم‌آفرينی در حوزه مديريت نوآوری و مالکيت فکری است. وی با سخنرانی و تدريس در بيش از ۳۰۰ سمينار، کنفرانس و کارگاه آموزشی در حوزه مديريت نوآوری و مالکيت فکری، از چهره‌های اثرگذار در ترويج مديريت نوآوری در صنعت ايران بوده است.

——-

------

——-

——-

--------

——-

——-

-------

——-

——-